Lastryko Warszawa

Wylewki z lastryko w mało każdym przypadku nadają się do renowacji, co ma się za wielką cechę tego rodzaju podłogi. Renowacja liczy na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, budowane są jedynie fragmenty posadzki zrobionej z nowych produktów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem. Powszechnie sięgamy metodę szlifowania „na sucho”, która umożliwia uniknąć mokrego szlamu kłopotliwego dla mieszkańców. Maszyny do ostatniego przeznaczone wyposażone są w znaczące pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie występuje tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki naszej budowie posadzka lastryko, niezależnie od wieku i stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której wydobywa się całkowicie nową, wzmocnioną i dobrą do życia w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z niższa liczy na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki stworzonej z własnych materiałów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu oraz właściwej impregnacji, dzięki bardzo gładkiej powierzchni (zamknięte pory) znacznie łatwo i mało dzieli się trzymać w doskonałej czystości. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej:

-częste usuwanie z ziemie zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na podstawie alkoholu czy samą wodą;
-stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często zmienianą wodą;
-nie ma potrzeby kupowania żadnych innych preparatów nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Dobrym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest liczne jej czyszczenie i zamiatanie. Piasek, a szczególnie błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo destruktywne dla lastryka. Promujemy swoim Klientom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno stanowić poprzedzone odkurzeniem posadzki. Przekonuje się stosowanie płynów o neutralnym ph na bazie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Ponadto warto co 3–4 mycia zrezygnować ze sposobów oczyszczających i umyć wyłącznie wodą. Do czyszczenia najlepiej stosować mopy płaskie (najlepiej z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy także dbać o częstej wymianie roztworu w wiadrze.

Często popełnianym błędem jest traktowanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i niełatwo jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, mamy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy tegoż cementu. Dzięki temuż potrafimy zostać wodze sztuk i zaprojektować unikalny wzór, który będzie przeprowadzał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, jakie nie winnym stanowić solidniejsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie od lat, dzięki innowacyjnym technikom renowacji będą niezmiennie dużo długo obowiązujące w polskim otoczeniu, a dzięki dostępności coraz to nowoczesnych kruszyw, cementów oraz kolorów będą wykorzystywane z szczęściem w moc innych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/